JESIENNE SPACERY JAGÓDEK

Podczas jesiennych spacerów gr II, „Jagódki” były na straganach w dzień targowy, kupowały warzywa i zbierały dary jesieni do kącika przyrody. Odwiedziły ratusz Urzędu Miasta i Gminy w Serocku oraz w drodze powrotnej poznawały znaki ruchu drogowego.

DZIEŃ DRZEWA OBCHODZIMY 10 PAŹDZIERNIKA

„Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miastach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi.”(www. kiedyjest.pl/dzien-drzewa/)

Obchody tego dnia to idealny moment na posadzenie symbolicznego drzewa w ogrodzie przedszkolnym Krasnala Hałabały w Serocku.

W PRZEDSZKOLU KRASNALA HAŁABAŁY

ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ NAUCZYCIELA

Każdy przedszkolak dziś myśli,

jak Wam dziękować kochane,

bo wszystkie o nas jesteście zatroskane.

Że trudno z dziećmi czasem,

wiecie o tym sami,

lecz potrafimy przecież być dobrzy i kochani.

Dlatego w Dniu Waszego święta pięknie się kłaniamy,

serdeczne życzenia z głębi serc składamy.

Pamiętajcie co dobre, nie pamiętajcie złego

życzymy wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

JESIENNE BUKIETY

W naszym ogrodzie przedszkolnym wreszcie piękna, kolorowa jesień. Cała górka usypana była pięknymi, klonowymi liśćmi. Każdy z gr V chciał mieć z nich wielki bukiet.

PRACE PLASTYCZNE WIEWIÓREK

W naszej galerii, w szatni również jest bardzo jesiennie. Chyba będzie sroga zima, bo myszy zakradły się do naszych zapasów na zimę.

Po zajęciach obowiązkowych chętnie słuchamy polskich baśni i legend. Ostatnio poznana to legenda „O złotej kaczce”, do której wykonaliśmy prace z kół metodą origami.

DARY JESIENI

Dzieci z grupy III cieszą się z darów pani Jesieni. Chętnie wykorzystały je bawiąc się na dywanie. Była to bardzo ciężka praca, ale wysiłek się opłacał. Pani Jesień na pewno się ucieszy.

MÓJ MAŁY SKLEP

Do konkursu pt.: „Przedszkole talentów” chętnie dołączyły się maluszki z grupy III.  Ich zadaniem było zainicjowanie zabawy „Mój mały sklep” mającej na celu przybliżenie wiedzy związanej z objętością i wagą danego przedmiotu lub artykułu oraz ilością danych przedmiotów jednego rodzaju na półce, jak i klasyfikacją według rodzaju, barwy, wielkości, kształtu, ciężaru warzyw, owoców, słodyczy itp. Przedszkolaki poradziły sobie z zadaniem znakomicie. Po ulubiony produkt trzeba było stać w długiej kolejce, ponieważ dzieci najchętniej chciały pełnić rolę sprzedawcy. Dokładnie ważyły, bo „ważenie produktów to poważna sprawa, a dokładność to podstawa”. Z przyniesionych artykułów postanowiły zrobić kanapki, stwierdzając, że „kanapki będą jeszcze smaczniejsze gdy zrobimy je sami”, więc zabrały się do pracy. Jednakże wszystko co dobre szybko się kończy, może następnym razem zrobimy sałatkę?

KOLEJNY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 26.10 o godzinie 900 odbył się kolejny koncert muzyczny pt.: „Dziecięcy świat fantazji”. Była to literacka, muzyczna oraz plastyczna twórczość dla dzieci. Instrumentami wiodącymi były instrumenty perkusyjne.

BEZPIECZNIE NA DRODZE

W miesiącu październiku w gr IV „Sówki” odbył się cykl zajęć poświęconych bezpiecznemu poruszaniu się dzieci po drogach. W związku z tym, przedszkolaki uczestniczyły m. in. w zajęciach plastycznych, językowych i ruchowych, których celem było wdrożenie do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„My sóweczki przyrzekamy…” to fragment przysięgi, którą złożyły dzieci z gr. IV podczas „Pasowania na przedszkolaka” dnia 30.10. Podczas uroczystości przedszkolaki zmagały się z zadaniami takimi jak; tworzenie koła, par, szeregu. Za wywiązanie się z powyższych umiejętności zostały pasowane przez panią Dyrektor. Następnie, po przejściu przez magiczne drzwi  prowadzące do „Krainy Zuchów” zaprezentowały zabawę rytmiczną z piłką i piosenkę o Trampolinku. Na zakończenie uroczystości otrzymały drobne upominki ufundowane przez rodziców. Nie zabrakło też tortu w kształcie sowy i przepysznych babeczek.

Dnia 29.10 odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie III. Do Zajączków zawitał Murzynek Bambo, który zabrał dzieci do swojej krainy.