Wrzesień 2015

DNI ADAPTACYJNE 2015

Nasze przedszkole, jak co roku, w sierpniu, zorganizowało dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców, podczas których następuje wzajemne poznanie się dzieci, rodziców i nauczycielek. W ciągu trzech dni przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznali pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki, nauczyli się korzystać z urządzeń sanitarnych. W sali dzieci mogły bawić się i brać udział w zorganizowanych zajęciach. Rodzice mieli możliwość poobserwować zachowanie swojej pociechy w czasie zabaw dowolnych.

Adaptacja dzieci do przedszkola dokonuje się w ciągu pierwszych miesięcy pobytu dziecka w przedszkolu. Nie musi ona być dla dzieci przeżyciem bolesnym, niemiłym, a wręcz przeciwnie, może stanowić źródło nowych doznań korzystnych dla ich rozwoju i socjalizacji. Dlatego też konieczne jest współdziałanie dwóch środowisk – rodziny i przedszkola – rozpoczęte odpowiednio wcześnie, a wspomagające dziecko w płynnym przechodzeniu z jednego środowiska w drugie.

Oto zdjęcia z adaptacji Zobacz zdjęcia

PRZEDSZKOLE TALENTÓW

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie pod nazwą

„Przedszkole talentów” edycja III.

Celem konkursu jest rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Przedszkole powinno uczyć kreatywności najmłodszych poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 21 września 2015 r. do 21 marca 2016 r.  Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł „Przedszkole talentów” i dyplomy honorowe.

KONCERT MUZYCZNY

21 września 2015 o godz. 9.00 odbył się pierwszy koncert edukacyjny pt.: „Nutki w garnku, czyli z czego składa się muzyka”. Pani Izabela i Wiktor Wilczak z Agencji Artystycznej PRO ARTE zapoznali przedszkolaki z  rytmem, melodią i harmonią, czyli z głównymi elementami muzyki. Muzycy wygrywali utwory na gitarze klasycznej, akustycznej i ukulele. Podczas tego muzycznego spotkania nie zabrakło muzyczno-tanecznych zabaw z udziałem naszych przedszkolaków.

URODZINY WIKTORII

22.09 obchodziliśmy piąte urodziny naszej koleżanki Wiktorii z grupy V „Wiewiórek”. Tort był pyszny, a Wiktoria onieśmielona, ale szczęśliwa. STO LAT!

WYCIECZKA NA TARG

W pewną, wrześniową środę, dwie najstarsze grupy przedszkolaków wybrały się na wycieczkę- na miejskie targowisko. Dzieci poznały pracę kupców, jak wygląda stragan oraz jakie towary są tam sprzedawane. Najbardziej zainteresowały je piękne, dorodne okazy warzyw i owoców.

SZASZŁYKI OWOCOWE

Pewnego pięknego, jesiennego dnia dzieci z gr VII przyniosły do przedszkola owoce i warzywa. Z darów jesieni dzieci same skomponowały szaszłyki z ulubionych przez siebie owoców.Oprócz dobrej zabawy, zdrowego posiłku było wiele radości ze wspólnej pracy.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku pokazać piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

W dniu 25 września nasze przedszkolaki, pełne entuzjazmu uczestniczyły w akcji. Wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę naszego przedszkola.Dzięki tej akcji dzieci zrozumiały, że łatwiej jest wyrzucać śmieci do kosza niż gdzie popadnie. Przyjemniej spaceruje się w miejscach czystych i pachnących przyrodą niż wśród śmieci.

ZAJĘCIA Z LAPTOPEM W GR I

Do zajęć z laptopem wykorzystano film podsumowujący tydzień o bezpieczeństwie. Lubiany przez dzieci  Spungebob  prezentował różne sytuacje na drodze, a zadaniem dzieci był wybór jednej z trzech odpowiedzi- poprawnej. Dzieci czynnie brały udział w zajęciach i utrwaliły już nabyte wiadomości.

JESIEŃ I KASZTANY

I znowu jesień obdarowała nas kasztanami w naszym ogrodzie przedszkolnym. Kasztany przydały się też do zajęć matematycznych. Zabawnie było przeliczać do 10 na tych brązowych kuleczkach.