JESIEŃ W GRUPIE JAGÓDEK

Złota jesień w pełni. Przedszkolaki z gr.II nie traciły czasu, tylko zbierały kolorowe dary jesieni. Gromadziły je w kąciku przyrody. Niektóre dzieci przyniosły przygotowane w domu z rodzicami piękne jesienne kosze. Oto niektóre z nich.

Zuzia Brzezińska przyniosła dla wszystkich dzieci dorodne szyszki, z których dzieci zrobiły leśne skrzaty.

To nie koniec jesiennych atrakcji. Dzieci „smakowały” jesień wzrokiem, dotykiem, jak również smakiem. Pewnego dnia przygotowały pyszne i zdrowe koktajle owocowo-warzywne.

To, że owoce i warzywa są zdrowe i posiadają dużo witamin to Jagódki już wiedzą, ale że można bawić się w witaminowe literki własnym ciałem to odkryły na zajęciach nt. witamin w pożywieniu.

Jagódki rysowały także markerem na tabliczce swój wymarzony dom.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

W piątek, 14.10 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Ten szczególny dzień świętują nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy administracji i obsługi. Tego dnia dziękujemy za trud nauczania i wychowania oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy z dziećmi.

ŚWIĘTO DRZEWA 2016

Z okazji październikowej akcji „Święto Drzewa”, nasze przedszkolaki posadziły kolejne drzewko-jodłę, tym razem przed wyjściem do budynku naszego przedszkola.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Dnia 17.10 grupa najstarszych przedszkolaków przyłączyła się do corocznej akcji „Sprzątania Świata”. Celem akcji jest przede wszystkim uprzątnięcie zalegających odpadów z miejsc do tego nieprzeznaczonych, ale również edukacja odpadowa i inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. Przedszkolaki jak zwykle chętnie i solidnie wykonały swoją pracę, dzięki której zebrały kilka worków śmieci.

ZAJĘCIA KULINARNE U JEŻYKÓW

Jeżyki postanowiły zrobić frytki. Zobaczcie jak im to wyszło.

ZDROWIE W BAJCE

W dniu 20.10.2016 r. dzieci z gr. IV Sówki wzięły udział w VIII edycji konkursu pt. ZDROWIE W BAJCE. Przedsięwzięcie zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie. Tematem przewodnim eliminacji był HAŁAS, dlatego 4 latki zaprezentowały autorski spektakl teatralny pt. ,,BAJKA O HAŁASIE. Jury, przyznało przedszkolakom II miejsce za ten sceniczny debiut.

Na osiągnięcia dzieci pracowały nie tylko osoby zatrudnione w tym oddziale, ale również rodzice, którzy z sercem włączyli się do tworzenia scenografii tej bardzo pouczającej historii. Byli to rodzice Filipka Jaśkowskiego, Hani Popko, Oli Piotrowskiej oraz mama Zuzi Kołodziejak, Weroniki Żak, Adasia Nalewajek i Zosi Gałązki- za co serdecznie dziękujemy. Naszym wspaniałym aktorom gratulujemy!

WIELKA WYPRAWA PANA MALUŚKIEWICZA

Dnia 26.10 gościliśmy teatr "O rety" z przedstawieniem pt. "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza". Przedstawienie oparte było na wierszach J. Tuwima (”Pan Maluśkiewicz, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”,„Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznały mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotarli nad morze gdzie wspólnie z kapitanem nauczyli się piosenki prawdziwego wilka morskiego.

Spektakl przybliżył dzieciom otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwoliło ciągle zaskakiwać przedszkolaków. Wykorzystanie motywów muzycznych: kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody, podkreśliło zmieniającą się poetykę przedstawienia.