DNI ADAPTACYJNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latków oraz tych dzieci, które po raz pierwszy przekroczą mury przedszkola. Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy przed pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu. W ciągu trzech dni następuje wstępne poznanie dzieci, rodziców i nauczycielek. Przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznają pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki. W sali zabaw oraz na placu zabaw rodzice bawią się z dzieckiem, biorą udział w zorganizowanych zajęciach lub obserwują zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych. W tym roku dni adaptacyjne odbyły się 29,30 i 31 sierpnia.

KONCERT MUZYCZNY

W dniu dzisiejszym, tj 7.09 odbył się pierwszy w tym roku przedszkolnym koncert muzyczny pt."Polne duszki, leśne skrzaty” w wykonaniu Pani Izabeli Wilczak i pana Wiktora Wilczaka z Agencji Artystycznej Pro Arte. Był to koncert edukacyjny o przygodach leśnych zwierząt. Przedszkolaki poznały instrumenty muzyczne takie jak: gitara klasyczna, elektryczna i ukulele.

PRZEDSZKOLAKI „CHODZĄ  PO ZEBRZE”

Zawsze we wrześniu poznajemy lub utrwalamy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Z tego powodu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę pieszą na pobliskie przejścia dla pieszych w celu poznania bądź przypomnienia sobie etapów prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

PREZENTACJA WSZYSTKICH GRUP PRZEDSZKOLNYCH

PRACE PLASTYCZNE NASZYCH MILUSIŃSKICH

PLASTYKA DLA SMYKA

W ramach kółka plastycznego Plastyka dla smyka dzieci wykonały pierwsza pracę plastyczną pt. Wspomnienia z wakacji techniką zwaną puentylizm.Polega na tym, że obrazy tworzy się za pomocą kropek lub kresek stawianych czubkiem pędzla maczanego w farbie.To dopiero początek naszych działań.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartkowy, wrześniowy ranek próg grupy VII przekroczył wyjątkowy gość z tajemnicza torbą. Po przywitaniu okazało  się, że to pan policjant przyszedł porozmawiać o swoim zawodzie i przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drodze, na wycieczce oraz w samochodzie. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu. Zadawały pytania i równie aktywnie na nie odpowiadały. W nagrodę mogły przymierzyć czapkę i potrzymać lizak. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dwudziesty wrzesień to dzień, w którym wszystkie przedszkolaki w Polsce obchodzą swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Z tej oto okazji  w gr. IV ,, Sówki ,, odbyły się zajęcia poświęcone zgodnej zabawie i integracji dzieci. Wychowawczyni przygotowała wiele niespodzianek wykorzystując do tego celu: kwadratową, kolorową chustę animacyjną z kostką o dużych gabarytach, wstążki do działań z pedagogiki cyrku, rekwizyty do tworzenia baniek o  nietypowych kształtach i wielkości, a także bampy. Młode ,,Sówki ,, zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci z gr. II "Jagódki". Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, wyzwoliły u milusińskich wiele radości. Było kolorowo, wesoło i  atrakcyjnie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy z życzeniami od swoich pań.

Dzień Przedszkolaka obchodziły także pozostałe grupy z naszego przedszkola.

POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

W pogodny, piątkowy poranek przedszkolaki z naszego przedszkola z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości jakimi byli policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Po godz. 10 na plac przedszkolny zajechały policyjne pojazdy, a w nich umundurowani policjanci i policjantki. Dzieciaki zza szyb swoich grup machały im na powitanie.

Pierwsza część spotkania odbyła się w sali grupy Jagódek. Dzieci obejrzały prezentację nt. bezpieczeństwa na drodze i właściwego zachowania się podczas kontaktu z psem, poznały mundur i wyposażenie funkcjonariusza policji.

W drugiej części przedszkolaki miały możliwość zobaczenia pojazdów policyjnych: motocyklu, radiowozu i pojazdu edukacyjnego na kartę rowerową. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, posiedzieć na motocyklu, posłuchać sygnałów dźwiękowych pojazdów, przymierzyć czapkę policjanta i zadać najbardziej nurtujące ich pytania.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały od policjantów edukacyjne kolorowanki pt. „Bezpieczny przedszkolak”,  zakładki do książek z numerami alarmowymi oraz zawieszki do samochodu. Pani Dyrektor podziękowała policjantom za przekazanie treści edukacyjnych kształtujących dbałość o bezpieczeństwo na drodze oraz zapoznanie dzieci z pracą policjanta. Życzymy radosnych dni i sukcesów w pracy zawodowej.

Po spotkaniu chłopcy, ale także dziewczynki deklarowali, że w przyszłości na pewno zostaną policjantami albo policjantkami.