Artykuły

Mamo, Tato, wolę wodę!

Samorządowege Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku zdobyło Patronat Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Jest to wyróżnie dla placówek, które najlepiej przeprowadziły zajęcia edukacyjne oraz wykazały się szczególną dbałością o promowanie wśród swoich podopiecznych zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania. Znaleźliśmy się w gronie 22 wyróżnionych placówek w województwie mazowieckim. Program „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Nowym elementem jest konkurs na przedszkola pod patronatem programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Do tegorocznej edycji przyłączyły się 1443 placówki z całej Polski, a 236 z nich otrzymało tytuł patronacki. Przedszkola ubiegające się o patronat programu otrzymały pakiety z materiałami edukacyjnymi, na podstawie których musiały przeprowadzić zajęcia wprowadzające dzieci w świat wody. Zakwalifikowaliśmy się do II etapu konkursu, który rozpoczął się już 1 lutego 2013 roku i trwać będzie do31 maja 2013 r. Partnerami merytorycznymi programu „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. IV edycja została także objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.


 

 

 

 


wyklikaj